- پنج‌شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

دانشکده علوم مهندسی دانشگاه تهران

با توجه به گستردگی دانشگاه تهران و تاکید به دروس پایه در پردیس دانشکده فنی، تدریس علوم پایه به دانشجویان دانشکده‌های فنی همواره توسط جمعی از اعضا هیأت علمی متخصص در گروه علوم پایه ارائه شده است. با توجه به اهمیت تحقیقات کاربردی بین رشته‌ای و نیاز به تربیت کارشناسان با رویکرد چند تخصصی، در سال ۱۳۹۴، گروه علوم پایه فنی به دانشکده ارتقا یافت و دانشکده‌ی علوم مهندسی در پردیس دانشکده‌های فنی تأسیس گردید. این دانشکده علاوه بر وظیفه‌ی تدریس علوم پایه به دانشجویان فنی، آموزش و تربیت دانشجویان در رشته‌ی نو پای علوم مهندسی را نیز به عهده دارد.

اخبار

آزمایشگاه فیزیک ۱

شناسه : 97448244

آزمایشگاه فیزیک ۱


آزمایشگاه فیزیک پایه ۱ یکی از آزمایشگاه‌های آموزشی دانشکده علوم مهندسی است که از ابتدای تأسیس دانشگاه (سال ۱۳۱۳ ه. ش) پذیرای کلیه‌ی دانشجویان رشته‌های فنی دانشگاه تهران است. این آزمایشگاه بارها به روز رسانی و تجهیز شده است و آخرین به روز رسانی و تجهیز این آزمایشگاه در تابستان سال ۱۳۹۸ صورت گرفته است. آزمایش‌هایی که در این درس توسط دانشجویان انجام می‌شود مطابق با مطالبی است که در درس فیزیک پایه ۱ تدریس می‌شود و اخذ این واحد درسی به صورت همزمان با درس فیزیک پایه ۱ به فهم و درک مطالب درسی شامل مکانیک و قوانین گرما کمک به سزایی می‌نماید. لیست برخی از آزمایش‌های موجود در این آزمایشگاه بدین شرح است:
 
میزچه نیرو - گشتاور نیروها – اصطکاک – گرانیگاه – سقوط آزاد و ماشین آتوود – سرعت حدی – لختی دورانی - آونگ کاتر – دماسنج گازی – انتقال حرارت در مس – قوانین گازها – ترموالکترک – گرمای نهان تبخیر و کشش سطحی مایعات.
 
همچنین تعدادی آزمایش برای دانشجویان نقشه برداری در نظر گرفته شده است که طی آنها دانشجو کار با ابزارهای اندازه گیری نوری را فرا می‌گیرد.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

36

هیئت علمی

180

دانشجویان لیسانس

60

دانشجویان تحصیلات تکمیلی