معاون اداری مالی - صفحه نخست - دانشکده علوم مهندسی
- یک‌شنبه، ۸ خرداد ۱۴۰۱

معاون اداری مالی

معاون اداری مالیوظایف و اهداف معاونت اداری و مالی
 
‌دانشکده علوم مهندسی  با دارا بودن زیربنای آموزشی، پژوهشی و آزمایشگاهی بالغ بر............متر مربع، و با وجود آزمایشگاه‌های تخصصی و تجهیزات آزمایشگاهی بروز و اساتید برجسته، یکی از مهم‌ترین دانشکده‌های علوم مهندسی در ایران می‌باشد. این دانشکده دارای سه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، معاونت پژوهشی، و معاونت اداری و مالی است. حوزه معاونت اجرایی دانشکده علوم مهندسی  شامل انجام کلیه امور اجرایی، اداری و مالی این دانشکده بوده و دارای دو بخش اصلی حسابداری و امور عمومی و پشتیبانی می‌باشد.
فعالیت‌های اصلی این معاونت در زیر بصورتخلاصه آورده شده است :
  1. راهبری بهینه اقدامات جاری دانشکده
  2. نظارت بر حسن اجرای امور اداری و مالی، و خدماتی
  3. نظارت بر تهیه و تدارکات احتیاجات دانشکده و امور تاسیساتی و تعمیراتی، بهداشت محیط و نظارت بر حسن اجرای قراردادها
  4. ایجاد زمینه بکارگیری هرچه بیشتر توانایی‌ها و ظرفیت‌های دانشکده در پیشبرد اهداف معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، و معاونت پژوهشی
  5. ارائه زیرساخت‌های لازم در جهت اجرای خدمات آزمایشگاهی و قراردادهای پژوهشی کاربردی به منظور افزایش درآمدهای مالی
این معاونت در نظر دارد تا با افزایش درآمدهایاختصاصی دانشکده، مدیریت در هزینه‌ها و ایجاد بهره‌وری در روندهای اداری و اجرایی دانشکده، در راستای تبدیل شدن به ساختار دانشکده کارآفرین و ثروت آفرین قدم گذارد.

 

دانشکده علوم مهندسی در سال ۱۳۸۵ تاسیس شد. این دانشکده هر سال میزبان بیش از ۱۵۰۰ نودانشجوی دانشکده فنی می باشد که دروس پایه خود نظیر فیزیک و شیمی عمومی، ریاضیات مهندسی، معادلات دیفرانسیل و برنامه نویسی کامپیوتر را در این دانشکده سپری می کنند. در این دانشکده چندین آزمایشگاه و مراکز پژوهشی همچون مرکز اندازه گیری های فرکانس پایین، مرکز علوم و مدیریت داده و آزمایشگاه های فیزیک و شیمی فعال هستند. علوم مهندسی رشته ای تلفیقی است که چندین حوزه ی دانشی نزدیک به یکدیگر را در میان گرایش های ریاضی، فیزیک، علوم زیستی و مهندسی در برمی گیرد. هدف از این برنامه آن است که دانشجویان در پایان آموزشهای مهندسی که دریافت می کنند بتوانند علایقشان را در حوزه های علوم پایه و بنیادی دنبال نمایند. محتوای آموزشی که در نظر گرفته شده است دانشجویان را برای مطالعات پیشرفته تر در مهندسی یا علوم یا حوزه های بین رشته ای آماده می سازد. دانشجویان علوم مهندسی در پایان سال اول با توجه به مجموع نمرات دروس ریاضی عمومی ۱، فیزیک ۱، شیمی عمومی، مبانی کامپیوتر و برنامه سازی، ریاضی عمومی ۲، فیزیک ۲ و معادلات دیفرانسیل جهت انتخاب خوشه اولویت بندی می‌شوند. در صورتی که مجموع نمرات دروس فوق برابر یا بالاتر از ۱۱۹ باشد، دانشجو می‌تواند هر یک از ۱۱ خوشه فوق را انتخاب نماید. همچنین دانشکده درصدد است خوشه‌های جدید از جمله خوشه علم داده و نیز خوشه سیستم های پیچیده را به برنامه درسی اضافه نماید. همچنین دانشجویان می‌توانند از میان دروس ریاضی مهندسی، فیزیک مهندسی و علوم مهندسی محاسباتی دروسی را به اختیار انتخاب نمایند. دانشکده علوم مهندسی دوره های تحصیلات تکمیلی در رشته های الگوریتم و محاسبات و آموزش مهندسی را ارائه می نماید و در نظر دارد در آینده نزدیک اجرای دوره های تحصیلات تکمیلی مهندسی ورزش و مهندسی کوانتوم و نانوفناوری را به مجموعه بیفزاید. همچنین نشریه الگوریتم ها و محاسبات، مجله بین المللی است که توسط دانشکده منتشر می شود و مقالاتی با موضوعات الگوریتمی و ریاضیات گسسته و ترکیبیاتی و کاربردهای آنها در زمینه های مختلف علوم و فناوری به چاپ می رسند.

 

 

گرایش ها

36

هیئت علمی

180

دانشجویان لیسانس

60

دانشجویان تحصیلات تکمیلی

خدمات